VOLVO 1800 Klub Danmark afholder gennem året en række træf og arrangementer. Bestyrelsen har imidlertid ikke mulighed for også at arrangere lokale arrangementer og træf. Derfor opfordrer vi fra klubbens side medlemmerne til at tage initiativ til selv at arrangere lokale arrangementer.

Fra 1800 Nyt, marts 2009 gengives her en artikel af Per Groth der giver gode råd og ideer til hvordan man kan arrangere små uformelle ture eller træf. Klik HER for at læse artiklen.

Du kan måske også få inspiration fra artiklen om sensommerturen til Fredensborg. Se artiklen ved at klikke HER.
Eller du kan læse lidt om andre lokale træf i 2010 HER. Har du yderligere informationer om andre lokale træf, så send det gerne til Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. . Husk at du kan få annonceret dit lokale arrangement i klubbladet, eller her på siden. Send en mail eller ring til Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. ( 2765-4765 ) så får du hjælp til annonceringen.

Se den aktuelle træfkalender HER.